CHP Etimesgut adayı Erdal Beşikçioğlu: 1 Nisan’da Angara havası oynamak için belediyenin önünde olacağız

CHP Etimesgut Belelediye Başkan Adayı oyuncu Erdal Beşikçioğlu, “Bu onurlu görev bize verildiği zaman koşa koşa geldik sizlerle beraber olmak için sizlerin derdine derman olmak için. Milletin parasını millete harcamak için buraya geldik. Ranta, avantaya yandaş değil, yurttaşıyla yandaş bir belediye için geldik. 1 Nisan’da Angara havasını oynamak için hepimiz belediyenin önünde olacağız” dedi. Beşikçioğlu, miting öncesi CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ve vatandaşlarla Ankara havası oynadı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim çalışmaları kapsamında bugün Ankara’nın Etimesgut ilçesinde miting düzenledi. Mitingde CHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı sanatçı Erdal Beşikçioğlu da halka hitap etti. Beşikçioğlu, konuşmasında şunları söyledi:

“Bana, ‘Sanatçıdan belediye başkanı olmaz’ diyorlar”

“1 Nisan’da yine beraber yine kol kola yürüyeceğiz. Bana diyorlar ki ‘Sanatçıdan belediye başkanı olmaz.’ Ya arkadaşlar bir kez tiyatroya gitmemiş bir insan bir sanatçıyı nasıl tanıyacak, nasıl bilecek? Bir sanatçı öyle bir belediye başkanı olur ki tüm Türkiye bu örnekle, coşkuyla, bütünlükle katılımcı belediyeciliğin ne olduğunu görür. Biz belediyeyi sizin anladığınız şekilde yönetmeyeceğiz. O yüzden sizin anladığınız belediyecilik anlayışıyla hareket etmediğimiz için siz bunu bilemezsiniz. Göremezsiniz, hayal bile edemezsiniz. Bu onurlu görev bize verildiği zaman koşa koşa geldik, sizlerle beraber olmak için sizlerin derdine derman olmak için. Milletin parasını millete harcamak için buraya geldik. Ranta, avantaya yandaş değil, yurttaşıyla yandaş bir belediye için geldik. Bunu tüm Türkiye görecek.

“Benim öyle mega projelerim yok”

Geldiğimiz ilk günden beri sokaklarda caddelerde tek tek sizlerle sohbet ettik. Sizlerin ihtiyaçlarını not ettik. Bana soruyorlar, projen var mı? Benim öyle mega projelerim yok. Ama benim öyle bir projem var ki kardeşlerimin kalbine dokunacağım, kalbine… Bana diyorlar ki ‘Somut göstergen var mı?’ Bak şu gülen yüzlere, bak şu gülen gözlere… Bundan daha somut bir şey var mı? Sizinle öyle yol alacağız ki kültür sanat konusunda bir devrim geliyor devrim, bu böyle biline. Sosyal haklarımız konusunda bir devrim geliyor… Bu böyle biline. 1 Nisan’da görüşmek üzere… 1 Nisan’da Angara havasını oynamak için hepimiz belediyenin önünde olacağız.”

Ankara havası oynadı

Miting alanında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Beşikçioğlu, vatandaşlarla selamlaştı. Beşikçioğlu daha sonra alanda Ankara Milletvekili Murat Emir ve bazı vatandaşlarla birlikte Ankara havası oynadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x